VETUS G.R.P. Tunnel [BP110G75] - Rough Seas Marine
VETUS G.R.P. Tunnel [BP110G75]
G.R.P. TunnelHigh quality tunnel for VETUS bow thrusters, made from glass fiber reinforced polyester. Internal diameter 110 mm, length 750 mm.Specifications: Internal Tunnel/Diameter (inches): 4-11/32" External Tunnel/Diameter (inches): 4-3/4" Length (inches): 30" Material: Glass fiber reinforced polyester This product may...
Product Details
G.R.P. Tunnel
High quality tunnel for VETUS bow thrusters, made from glass fiber reinforced polyester. Internal diameter 110 mm, length 750 mm.
Specifications:
  • Internal Tunnel/Diameter (inches): 4-11/32"
  • External Tunnel/Diameter (inches): 4-3/4"
  • Length (inches): 30"